Mingle Forum - en to th translation catalogue (108 entries)

en: Topic:
th: หัวข้อ:

en: Edit forum options
th: เปลี่ยนแปลงตัวเลือก

en: Allow others to view my profile?
th: อนุญาตให้บุคคลอื่นดูข้อมูลส่วนตัว?

en: You have email notifications for these topics:
th: มีการแจ้งเตือนทางอีเมล์สำหรับหัวข้อ:

en: Save options
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลง

en: You must enter a subject
th: คุณต้องใส่หัวข้อ

en: You must enter a message
th: คุณต้องใส่ข้อความ

en: created the forum topic:
th: เขียนหัวข้อ:

en: replied to the forum topic:
th: ตอบกลับหัวข้อ:

en: Quote from
th: อ้างถึงคำพูด

en: on
th: เมื่อ

en: Post Reply
th: ตอบ

en: Subject:
th: หัวข้อ:

en: Re:
th: ตอบ:

en: Message:
th: ข้อความ:

en: Submit
th: ส่งข้อความ

en: Edit Post
th: แก้ไขข้อความ

en: Save Post
th: บันทึก

en: Post new Topic
th: เริ่มหัวข้อใหม่

en: Sorry. you don't have permission to post.
th: ขออภัย, คุณไม่ได้รับอนุญาตให้เขียนข้อความ

en: by:
th: โดย:

en: Guest
th: บุคคลทั่วไป

en: by
th: โดย

en: Latest Post by
th: กระทู้ล่าสุด โดย

en: Status
th: สถานะ

en: Topic Title
th: หัวข้อ

en: Started by
th: เริ่มโดย

en: Replies
th: ตอบ

en: Views
th: อ่าน

en: Last post
th: กระทู้ล่าสุด

en: Sticky Topics
th: หัวข้อติดหมุด

en: Move Topic
th: ย้ายหัวข้อ

en: Delete Topic
th: ลบหัวข้อ

en: New posts since last visit
th: ข้อความที่ยังไม่ได้อ่าน

en: Remove this topic from your email notifications?
th: ยกเลิกการแจ้งเตือนหัวข้อนี้?

en: Add this topic to your email notifications?
th: คุณแน่ใจหรือไม่ที่จะเปิดการเตือนเมื่อมีการตอบกระทู้ในหัวข้อนี้?

en: Author
th: ผู้เขียน

en: Posts:
th: กระทู้:

en: Post
th: กระทู้

en: Quote
th: ใส่การอ้างถึงคำพูด

en: Remove
th: ลบทิ้ง

en: Edit
th: แก้ไข

en: Topics:
th: หัวข้อ:

en: Posts:
th: กระทู้:

en: New posts
th: กระทู้ใหม่

en: No new posts
th: ไม่มีกระทู้ใหม่

en: No topics yet
th: ยังไม่มีหัวข้อใหม่

en: in
th: ใน

en: Search Results
th: ค้นหา

en: New Topic
th: เริ่มหัวข้อใหม่

en: Undo Sticky
th: ยกเลิกการติดหมุด

en: Sticky
th: ติดหมุด

en: Reply
th: ตอบ

en: Subscribe
th: แจ้งเตือน

en: My profile
th: ข้อมูลส่วนตัว

en: My Profile
th: ข้อมูลส่วนตัว

en: Forum Home
th: หน้าแรก

en: Log out
th: ออกจากระบบ

en: Search
th: ค้นหา

en: Username:
th: ชื่อผู้ใช้:

en: Password:
th: รหัสผ่าน:

en: Remember Me
th: คงสถานะการเข้าระบบไว้ตลอด

en: New Topics since last visit
th: กระทู้ที่ยังไม่ได้อ่าน

en: Profile Info
th: ข้อมูลส่วนตัว

en: Edit Profile
th: แก้ไขข้อมูลส่วนตัว

en: Welcome
th: ยินดีต้อนรับ

en: Your last visit was:
th: ใช้งานล่าสุดเมื่อ:

en: Show new topics since your last visit
th: แสดงกระทู้ที่ยังไม่ได้อ่าน

en: Edit your forum options
th: เปลี่ยนแปลงตัวเลือก

en: Welcome Guest, please login or
th: ยินดีต้อนรับ บุคคลทั่วไป, กรุณา เข้าสู่ระบบ หรือ

en: register.
th: ลงทะเบียน

en: Welcome Guest, posting in this forum requires
th: ยินดีต้อนรับ บุคคลทั่วไป, กรุณา เข้าสู่ระบบ หรือ

en: registration.
th: ลงทะเบียน

en: Search forums
th: ค้นหา

en: Pages:
th: หน้า:

en: View profile
th: ดูข้อมูลส่วนตัว

en: Bold
th: ตัวหนา

en: Italic
th: ตัวเอียง

en: Underline
th: ขีดเส้นใต้

en: Strikethrough
th: ขีดฆ่า

en: Code
th: ใส่โค้ด

en: Link
th: ใส่ลิ้งค์

en: Image
th: ใส่รูป

en: Email
th: ใส่อีเมล์

en: Add Hex Color
th: ใส่รหัสสี

en: Embed YouTube Video
th: ใส่ YouTube

en: Members
th: สมาชิก

en: Latest Member:
th: สมาชิกล่าสุด:

en: New topics since your last visit
th: กระทู้ที่ยังไม่ได้อ่าน

en: Name:
th: ชื่อ:

en: Registered:
th: ลงทะเบียนเมื่อ:

en: Position:
th: ตำแหน่ง:

en: Website:
th: เว็บไซท์:

en: Biographical Info:
th: ข้อมูลชีวประวัติ:

en: Search for:
th: ค้นหาสำหรับ:

en: By user:
th: โดยผู้ใช้งาน:

en: Message Age:
th: อายุข้อความ:

en: Between
th: ระหว่าง

en: and
th: และ

en: days
th: วัน

en: Click to choose Forum(s) to  search
th: กดที่นี่เพื่อเลือกบอร์ดที่ต้องการค้นหา หรือ

en: Check all
th: เลือกทั้งหมด

en: Start Search
th: ค้นหา

en: Subject
th: หัวข้อ

en: Normal topic
th: หัวข้อปกติ

en: Send Message
th: ส่งข้อความ

en: Topic
th: หัวข้อ

en: Delete
th: ลบ
